Choć może się wydawać, że małe dziecko będzie potrzebować Bóg wie czego, to w rzeczywistości… nie ma tego tak wiele.

I jedno, o czym trzeba pamiętać: nie warto kupować dużych ilości ubranek w najmniejszym rozmiarze. Dziecko bardzo, ale to naprawdę bardzo szybko z nich wyrasta.

A poza tym, i tak będziemy używać tylko kilku ulubionych zestawów. 😉

W co więc się wyposażyć, gdy spodziewamy się, że lada chwila przyjdzie na świat nasze maleństwo?

Oto pierwszy zestaw must have małego człowieka. 😉

Ubranka

  • Kaftaniki i/lub body,
  • Śpioszki,
  • Skarpetki,
  • Rękawiczki – niedrapki,
  • Cienkie czapeczki.

Jeśli dziecko przyjdzie na świat w chłodnej porze roku, dodatkowo kupujemy pajacyk, ciepłą czapeczkę i cieplejsze rękawiczki.

Do okrycia

Tu bezapelacyjnie wygrywają rożki – najlepiej takie, które zapewnią stabilne trzymanie maluszka podczas karmienia czy przenoszenia. Do tego kocyk. Ja w tym wpisie przechodzę przez temat wyprawki dla noworodka do szpitala dość pobieżnie ale jeśli potrzebujesz pełnej listy rzeczy to zapraszam tutaj https://molki.pl/wyprawka-do-szpitala-dla-mamy-i-dziecka/. Jest to doskonałe dopełnienie mojego wpisu o wyprawce.

Pielęgnacja

Do pielęgnacji skóry dziecka będzie nam potrzebny krem przeciw odparzeniom, a także łagodne mydełko do mycia i  chusteczki nawilżane (których używamy sporadycznie!).

Wyprawka dla noworodka
Wyprawka dla noworodka

I na koniec oczywiście…

Pieluszki

Najbardziej popularne to oczywiście te jednorazowe, choć modne są również pieluszki wielorazowego użytku. Choć są naprawdę piękne, kolorowe, mięciutkie, to jednak przyznajmy – wymagają o wiele więcej pracy niż jednorazówki.

I już, maluch wyposażony! 😉

Czy jest jednak coś, co jeszcze byście dodały/dodali?

Śmiało! 🙂